f Dizengoff Suites
דיזנגוף סוויטס
המלון
חדרים וסוויטות
מיקום
תעריפים והזמנות
Ducks מסעדת
לגלות את תל אביב
ספר אורחים
צרו קשר
Video
תל אביב
העיר תל אביב נוסדה בהגרלה, הידועה בשם "הגרלת הצדפים" בשנת תרס"ט (1909). בשטח חולי ושומם לא הרחק משפת הים, כשלושה קילומטרים מצפון ליפו, התאספו 60 המשפחות המייסדות של השכונה החדשה ואספו 120 צדפים מתוך המים. על 60 צדפים לבנים הם רשמו את שמות המשפחה שלהם, ועל 60 צדפים אפורים הם רשמו את מספרי המגרשים לחלוקה. ילד וילדה נבחרו כדי לשלוף ברגע אחד שני צדפים - צדף אפור מכובע אחד וצדף לבן מכובע שני. וכך, זוג צדפים אחר זוג צדפים, קיבלה כל משפחה מגרש לבניית ביתה, בשכונה היהודית החדשה שעל שפת הים.

הקמת השכונה העירונית החדשה מחוץ ליפו נתקלה בביקורת ואף בגינוי מצד החלוצים של אותה תקופה. היו אלה בעיקר בני הקיבוצים והקבוצות של העלייה השנייה שדגלו באידיאולוגיה חקלאית ושיתופית וסלדו מבורגנות ועירוניות. תושבי השכונה החדשה טענו להגנתם, כי "כשם שהעיר זקוקה למושבות ולכפרים עבריים, כך זקוק היישוב הכפרי לעיר עברית, שתרכז את המסחר ואת התעשייה, שלא נהיה תלויים בחסדי אחרים.

השכונה החדשה נקראה תחילה על שם האגודה שבנתה אותה "אגודת בוני בתים" ומאוחר יותר קיבלה את השם "אחוזת בית". לאחר חצי שנה מאז שהחלה בה הבנייה, היא כבר נקראה בשמות רבים כגון "עברייה", "אביבה", "יפהפייה", "שאננה" ואפילו "הרצלייה". עד שלבסוף הציע הסופר והעיתונאי, נחום סוקולוב, את השם "תל אביב", כשמה של העיר העברית בספרו של בנימין זאב הרצל "אלטנוילנד: ארץ עתיקה - חדשה". המילה "תל" פירושה חורבה עתיקה ואילו המילה "אביב" מציינת פריחה והתחדשות. הצעה זו זכתה כמובן למספר הקולות הרב ביותר ושמה של העיר הפך ל"תל אביב", ונותר כך עד עצם היום הזה.

רחוב דיזנגוף, הקרוי על שם ראש העירייה הראשון של תל אביב - מאיר דיזנגוף, הפך לרחוב חשוב בהוויה של תל אביב כבר בשנות הארבעים. אז נפתח בו "קפה כסית" שהפך למרכז של השראה עבור אנשי הרוח של התקופה - אלתרמן, שלונסקי ואחרים. בשנות החמישים והשישים הוא ביסס את מעמדו כשדרת בתי הקפה, המזללות והקניות של תל אביב והפך להיות הרחוב הראשי של ישראל כולה. המושג "להזדנגף" הפך לסלנג פופולארי בשפה העברית המתחדשת ולשם נרדף ליוקרה, לאווירת בוהמה ולתרבות פנאי. בשנות השבעים והשמונים רחוב דיזנגוף כבר הפך בעיני רבים לסמל של בינלאומיות ורב תרבותיות, מרכז של אופנה, אומנות וקולינריה, שממזג קצוות רחוקים מכל העולם והופך אותם לפסיפס צבעוני וים-תיכוני מרתק, בעל סגנון ייחודי ומיוחד משלו.

כיום ברחוב דיזנגוף יכולה כל המשפחה ליהנות מאינספור חוויות של בילוי, תרבות, אוכל וקניות. מהתיאטרון הלאומי "הבימה" השוכן על ראש הגבעה ועד תיאטרון בית לסין שלמרגלותיו. בין עשרות אולמות הקולנוע המרוכזים בסמיכות לכיכר דיזנגוף השוקקת, ועד הפאבים, המסעדות ובתי הקפה ההומים. מרכז הקניות "דיזנגוף סנטר", חלוץ הקניונים של ישראל, מציע מספר קילומטרים רבועים של שבילים מתפתלים העוברים בין חנויות מותגים אופנתיות, דוכני מזון ואזורי הפעלה לילדים. וכמובן חוף הים המלא כמעט לאורך כל השנה, נמצא רק חמש דקות הליכה מכל נקודה לאורך הרחוב.

במרחק קצר מצומת הרחובות דיזנגוף וגורדון, נמצאים רחובות ראשיים נוספים כמו רחוב המלך ג'ורג', בוגרשוב, בן יהודה, הירקון, אלנבי ושינקין, שכל אחד מהם נושא אופי מיוחד משלו. מיקום זה הופך את צומת הרחובות דיזנגוף וגורדון לנקודת מוצא אידיאלית לטיולים רגליים במרכז העיר.

מה לעשות בתל אביב
אמנות ותרבות:
מוזיאון תל אביב לאמנות ממוקם בשדרות שאול המלך ומציג אוספים קבועים מרתקים כמו גם תערוכות של אמנות מודרנית. המוזיאון גם מקיים אירועים מיוחדים במשך השנה ופעילויות לכל המשפחה. בקרבתו של המוזיאון נמצאים בית האופרה של תל אביב, הספרייה המרכזית "בית אריאלה" וקריית בתי המשפט.

מוזיאון ארץ ישראל הוא מוזיאון רב-תחומי המתמקד בהיסטוריה ובתרבות של ארץ ישראל עם סדרה מרתקת של תערוכות קבועות וזמניות בתחומי הארכיאולוגיה, אתנוגרפיה, פולקלור, יודאיקה, היסטוריה תרבותית, זהות מקומית, מלאכות יד מסורתיות ואומנות שימושית. המוזיאון ממוקם ברחוב חיים לבנון.

בית התפוצות, מוזיאון נחום גולדמן לתפוצות ישראל, ממוקם בתוך מתחם הקמפוס של אוניברסיטת תל אביב ומספר את סיפורו של העם היהודי מזמן תחילת גלותם מארץ ישראל לפני 2,500 שנה ועד זמננו אנו. הו מספר את הסיפור יוצא הדופן של המשכיותו של העם היהודי באמצעות תערוכות, אמצעי המחשה וכו' וגם נותן אפשרות להתחקות אחר היסטוריה משפחתית ושורשים משפחתיים פרטיים.

מוזיאון רובין שימש בעבר ביתו של הצייר ראובן רובין, שהתגורר בו עם משפחתו ועבד בו משנת 1946 ועד מותו בשנת 1974. המוזיאון מחזיק אוסף מצוין מעבודותיו של האומן כמו גם תערוכות של אמנות מודרנית. המוזיאון ממוקם ברחוב ביאליק, בסמיכות קרובה למוזיאון ביאליק המשופץ.

קניות:
דיזנגוף סנטר ממוקם בפינת הרחובות דיזנגוף והמלך ג'ורג'. הוא מציע מגוון גדול של חנויות אופנה, מתנות, ספרים, מוסיקה, אלקטרוניקה, תכשיטים ועוד. בכל סוף שבוע מיום חמישי ועד יום שישי אחה"צ, מרכז הקניות מארח שוק אוכל עם עשרות דוכנים המוכרים מגוון עשיר של אוכל ביתי ממטבחים אתניים שונים.

מגדלי עזריאלי ממוקמים בהצטלבות הרחובות קפלן, דרך השלום ודרך מנחם בגין. הקומפלקס המורכב משלושה מגדלים מציע מגוון רחב של חנויות ומסעדות, אולמות קולנוע ועוד. בנוסף, ניתן לטפס אל המצפה הממוקם בקומה 49 של המגדל העגול, גורד השחקים הגבוה ביותר בישראל, ולהתפעל מהנוף של תל אביב מגובה 187 מטרים מעל הקרקע.

רחוב שינקין הוא אחד הרחובות האופנתיים והפופולריים ביותר בתל אביב. משני צדי הרחוב ניתן למצוא בוטיקים, חנויות מעצבים, בתי קפה ומסעדות קטנות. בכל יום שישי רחוב שינקין הופך לפסיפס אנושי צבעוני, ההומה עם מאות רבות של קונים ומבלים.

מדרחוב נחלת בנימין הוא רחוב פסטורלי של חנויות אומנות. הוא שקט ברוב ימות השבוע אך הופך להומה בימי שישי, כשהוא מארח את השוק הפתוח המפורסם שלו, עם חפצי אמנות ייחודיים, מתנות מיוחדות ומזכרות. שוק הכרמל ושוק בצלאל הסמוכים, מציעים מגוון רחב של אופנת רחוב במחירים זולים, פירות וירקות באווירה מקומית ייחודית.

אוכל וחיי לילה
הנמל הישן של תל אביב הפך בשנים האחרונות למרכז סוער של אוכל וחיי לילה. מהנמל ניתן ליהנות ביום ובלילה והוא מושך אליו ישראלים בני כל הגילאים, המגיעים כדי להסתובב בשבילים המעוצבים על קו המים ולבלות במועדונים החדישים ובמסעדות המצוינות הרבות.

רחוב הארבעה, הסמוך לסינמטק תל אביב, מציע אפשרות בחירה רחבה בין מסעדות מצוינות ממגוון סגנונות בישול כגון המטבח הטורקי, היפני, קאג'ון, אמריקאי ועוד. ברחובות הסמוכים - אבן גבירול, החשמונאים וקרליבך, ניתן למצוא עוד כמה מסעדות מעניינות והתיאטרון הלאומי "הבימה" והיכל התרבות נמצאים במרחק הליכה קצר בלבד.

בסביבות רחוב לילינבלום נמצאים כמה מהפאבים והבארים התוססים ביותר של תל אביב. שם אפשר לבלות עם צעירי העיר עד השעות הקטנות של הלילה. אזור קרוב נוסף של מועדונים ופאבים נמצא ברחוב אלנבי הסמוך.

השכונה הדרומית ביותר של תל אביב – פלורנטין, היא מרכז מסחרי ותעשייתי הומה בשעות היום ומרכז הומה לא פחות של בילויים עבור צעירי העיר בשעות הערב והלילה. פאבים ובארים רבים נמצאים בשכונה כמו גם מועדון הבארבי המפורסם שמארח הופעות מוסיקה חיות כמעט בכל לילה.

פנאי וטיולים
פארק הירקון פרוש על פני מספר קילומטרים רבועים של דשאים ושבילים מתפתלים לאורך נחל הירקון של תל אביב. זהו מקום נהדר לטיולים באופניים או בסירות, אותן ניתן לשכור במרכז החתירה הסמוך.

החופים המפורסמים של תל אביב נמתחים לאורך יותר מ-4 קילומטרים, מצפון העיר ועד יפו. הם פתוחים ופעילים במהלך כל השנה ומציעים רביצה חולית בשמש, רחצה קרירה, מסעדות חוף ועוד.

נווה צדק היא אחת השכונות היהודיות הוותיקות ביותר בתל אביב, עם רחובות שלווים, סמטאות קטנות וארכיטקטורה מהממת. לשעבר זו הייתה שכונת עוני, אך כיום היא הפכה לאחד מאזורי המגורים האופנתיים והיוקרתיים ביותר בעיר. זהו גם ביתם של אמנים רבים שחיים ועובדים בשכונה. מרכז סוזן דלאל למחול ומוסיקה נמצא גם הוא בשכונה ומציע הופעות ואירועים תרבותיים רבים.

יפו העתיקה היא אחד מהמקומות האטרקטיביים ביותר לטיול בתל אביב. העיר שהייתה נמל מרכזי ונקודת הכניסה לארץ ישראל העתיקה, מציעה עושר רב של חוויות ייחודיות. הארומה המסורתית והניחוחות שאפיינו מאז ומעולם את העיר, טריים כיום כפי שהיו לאורך אלפי שנים של היסטוריה ונישאים בין בתי האבן היפהפיים, הסמטאות המתפתלות, נמל הדייגים, רובע האמנים, בתי הקפה, המסעדות והחנויות.

מסלול התפוז הוא מסלול טיול בהדרכה עצמית הכולל ארבעה שבילים שלוקחים את המטייל לאורך האתרים החשובים והמעניינים ביותר בתל אביב. המסלולים כוללים: תל אביב ההיסטורית – תל אביב הקטנה, תל אביב התרבותית, יפו העתיקה וצפון תל אביב. מפות של מסלול התפוז זמינות בכל מרכז מידע לתיירים.


 
כל הזכויות שמורות